Şanlıurfa Büyükşehir’den Halfeti ilçesine katı atık aktarım istasyonu

ABONE OL
24 Kasım 2023 15:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şanlıurfa Büyükşehir’den Halfeti ilçesine katı atık aktarım istasyonu

Sıfır atık ve çevre dostu belediye hizmetleriyle çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Halfeti İlçesine 13 milyon liralık yatırımla katı atık aktarım istasyonu kazandırıldı.
Büyükşehir Belediyesi tarafından Halfeti İlçesinin 30 yıllık sorununa çözüm olacak Katı atık aktarım istasyonunda çalışmalar tamamlandı. Her ilçeye adil bir hizmet anlayışı ile çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün vizyonel projeleri arasında yer alan çevre dostu projeler bir bir hayata geçiriliyor. Halfeti ilçesinin 30 yıllık katı atık problemini çözecek katı atık aktarım istasyonu sayesinde vahşi depolama sonlanacak ve toplanan atıklar, geri dönüşümle sıfır atık sistemine ham madde ve elektrik enerjisi üretimine destek olacak. Halfeti İlçe Belediyesi tarafından toplanan atıklar transfer istasyonuna getirilecek bunkerler vasıtasıyla 85 metreküp hacimli semitreyler araçlarına nakledilecek ve entegre tesisine taşınacak.
Toplanan atıklar hava, toprak ve su ile teması olmadan aktarım istasyonuna transfer edilecek. Çevre dostu çalışmalarıyla bilinen Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Halfeti İlçesine çevreci bir tesis kazandırılmış oldu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.