• Güneydoğu'nun Sesi Dergisi
  • Genel
  • Mardinli Çiftçi Lideri Mehmet Vecdi Kahraman, TMO’nun 2024 hububat alım fiyatlarına tepki gösterdi: “Çiftçi Çok mu Şey İstiyor?”

Mardinli Çiftçi Lideri Mehmet Vecdi Kahraman, TMO’nun 2024 hububat alım fiyatlarına tepki gösterdi: “Çiftçi Çok mu Şey İstiyor?”

ABONE OL
10 Haziran 2024 11:25
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mardin’in saygın çiftçi liderlerinden Mehmet Vecdi Kahraman, Tarım Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) 2024 yılı hububat alım fiyatlarını açıklamasının ardından hayal kırıklığına uğradı. Çiftçilerin, bekledikleri fiyatların altında olduğunu belirten Kahraman, açıklanan rakamların bir an önce gözden geçirilmesi gerektiğini dile getirdi.

Kahraman, yaptığı yazılı açıklamada, çiftçilerin emeğinin karşılığını alamadığına işaret ederek, “Mezopotamya’nın verimli topraklarında çalışan çiftçilerimiz, yıllardır emeklerinin karşılığını alamamanın sıkıntısını yaşıyorlar. TMO’nun açıkladığı fiyatlar, üretim maliyetlerini karşılamaktan uzak. Bu durum, çiftçilerimizin umudunu kırıyor” ifadelerini kullandı.

Ülkenin enflasyonunun yüksek olduğu bir dönemde çiftçilerin zor durumda olduğunu vurgulayan Kahraman, çiftçilerin yaşadığı maddi sıkıntıların artarak devam ettiğini belirtti. Elektrik fiyatlarının yüksekliği ve elektrik kesintilerinin de çiftçileri olumsuz etkilediğini dile getiren Kahraman, çiftçilerin üretim yapma isteklerini engelleyen bu durumun çözülmesi gerektiğini söyledi.

Son olarak, çiftçilerin sadece adil bir karşılık istediklerini belirten Kahraman, “Çok mu şey istiyorlar?” sorusunu yöneltti. Çiftçilere destek olunması ve üretimin teşvik edilmesi gerektiğini vurgulayan Kahraman, çiftçilerin yaşadığı zorlukların bir an önce giderilmesi çağrısında bulundu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.