EĞİL’DE HEDEF 1 MİLYON TURİST

ABONE OL
7 Haziran 2024 13:43
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Diyarbakır’ın Eğil ilçesini ayağa kaldıracak, tarihi ve kültürel mirasını ortaya çıkararak turizm cenneti haline dönüştürecek projenin hazırlıkları başladı. Kaymakam Volkan HÜLÜR  “Peygamberler diyarı ilçemizin tarihi ve turistik alanlarını ortaya çıkarıp turizm cenneti haline getireceğiz” dedi….

Eğil Kaymakamı Volkan Hülür’ün Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u ziyaretiyle başlayan proje çalışmaları hız kazandı. Bakan Ersoy, Kaymakam Hülür’ün sunduğu projeye destek vererek gerekli çalışmaların yapılması için ilgililere talimatta bulundu. Daha sonra bakanlık ve ilgili kurumlardan heyetler Eğil’e gelerek tarihi mekanlarda incelemeler yaptı.

KÜLTÜREL MİRAS TURİZME KAZANDIRILACAK

Eğil’de tarihi ve kültürel mirası bulunan yapıların turizme kazandırılması, inanç, tarih ve turizm birikiminin tanıtılması amacıyla hazırlanacak projeyle toplantılar yapıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım İşletmeler Genel Müdürü Neşe Çıldık Turizm Geliştirme Ajansı Genel Müdür V. Dr. Elif Balcı Fisunoğlu Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü Şube şefi Nihal Metin Tanıtma Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Eras Eraslan ve beraberindeki heyet ile birlikte Kaymakam Volkan Hülür, ilçede incelemelerde bulundu.

HEDEF 1 MİLYON TURİST

 

 

Kaymakam HÜLÜR  “Eğil 3 büyük dine ve bir çok medeniyete kucak açmış, Peygamberlere ev sahipliği yapmış tarihi bir yer. İnanç ve tarih turizmi yanında doğa turizmini, su sporlarını ön plana çıkarmak istiyoruz. Bu anlamda projelerimizi Sayın Bakanımıza aktardıktan sonra karşılık bulduk. Kısa zamanda gerekli hazırlıklar yapıldıktan sonra Sayın Bakanımızın teşrifleri ile tanıtımı yapılacak. Hedefimiz 400 bin olan turist sayısını en az 1 milyona çıkarmak” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.