Diyarbakır’da Kurban Bayramı Hazırlıkları Hız Kesmiyor

ABONE OL
11 Haziran 2024 14:41
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi gıda güvenliğini sağlamak, kurbanlık alımı ve kesimini hijyenik ortamlarda gerçekleştirmek için gerekli önlemleri almaya devam ediyor.

İlçe belediyelerinden ilgili birimlerin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, Kurban Bayramı sürecinde halkın sorunsuz bir şekilde geçirmesi için atılacak adımlar ele alındı.

Sağlık İşleri Daire Başkanı Vahap Saçaklıdır’ın başkanlık ettiği komisyon, vatandaşların hijyenik ve sağlıklı ortamlarda kurban kesmelerini sağlamak adına ilgili birimlerle koordineli bir çalışma planı oluşturdu.

Saçaklıdır, “Vatandaşlarımızın hijyenik ortamda gıdalarını elde etmeleri için ilgili personelle ve ilçe belediyelerimizle bir toplantı yaptık. İşleri daha sağlıklı nasıl yürütürüz diye bir koordinasyon kurduk. Anında müdahale etmek amacı ile de bir iletişim grubu kurduk” dedi.

Çevrenin korunması adına gerekli tedbirlerin alındığını belirten Saçaklıdır, “Çevre koruma ekiplerimiz yeterli sayıda çöp poşeti ve çöp konteyneri bulunduracak. Vatandaşlarımızın belediyemizin hazırladığı steril ortamlardaki kesim yerlerine kurbanlarını getirmelerini rica ediyoruz” şeklinde konuştu.

Kurban Bayramı’nın sorunsuz geçmesi için her detayın düşünüldüğünü ifade eden Saçaklıdır, kaçan hayvanları yakalamak için iki ayrı ekip oluşturduklarını söyledi.

Zabıta Daire Başkanlığı, kesim ve satış yerlerinde sık sık denetimler yapacak ve kesim yerleri dışında yapılacak işlemlere müdahale edecek.

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, atıkların bertarafını gerçekleştirecek ve kentteki mezarlıkların temizliğini yapacak.

İtfaiye Daire Başkanlığı, kurban satış ve kesim alanlarında temizlik çalışmalarını gerçekleştirecek.

Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı ise belirlenen alanlarda oluşacak yapısal eksiklikleri gidermeye yönelik çalışmalar yapacak.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.